Atlasy do ćwiczeń jako wyposażenie siłowni

Atlasy są przyrządami uniwersalnymi

Spośród wszystkich urządzeń stanowiących podstawowe wyposażenie siłowni, szczególną popularnością cieszą się zestawy do ćwiczeń, zwane zwyczajowo atlasami. Atlasy są przyrządami uniwersalnymi, z których mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Dzięki coraz bardziej zaawansowanym technologiom, atlasy stają się coraz bardziej poręczne, świetnie sprawdzają się więc jako sprzęt do ćwiczeń w domu. W modelach starszego typu nie było możliwości składania poszczególnych elementów, przez co taki atlas zajmował bardzo dużo miejsca.

W nowoczesnych wersjach, atlas ma składane siedzenie oraz oparcia, co daje nie tylko większe możliwości jego ustawienia, lecz także pozwala zaplanować bardziej urozmaicony trening. Skoro już o ćwiczeniu mowa, dobrze jest się zorientować, w jakich sytuacjach korzystanie z atlasu może okazać się przydatne.

Atlas jest przede wszystkim przystosowany do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej, brzucha, grzbietu, pośladków, a nawet ud. Duża liczba możliwych zastosowań wynika z tego, że atlas jest kompleksowym urządzeniem, pozwalającym na prowadzenie różnego rodzaju treningów oporowych, a więc takich, w których mięśnie muszą się zmierzyć z odpowiednio dobranym obciążeniem.

Możliwość składania przypadkach sprawą

Jak wybrać najlepszy atlas? Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na wspomnianą już możliwość składania sprzętu, tym bardziej, jeśli zakup jest zaplanowany do użytku domowego. W przypadku kompletowania wyposażenia siłowni, zwraca się uwagę na bardziej zaawansowane funkcje przyrządu. Możliwość składania w takich przypadkach jest sprawą drugorzędną.

Zazwyczaj kupujący prosto określone warunki co

Atlas jako urządzenie do ćwiczeń w domu, powinien odpowiadać wymaganiom przyszłego użytkownika. Zazwyczaj kupujący mają jasno określone wymagania co do sprzętu. Chcą, by umożliwiał ćwiczenie określonych partii ciała. Atlas jako urządzenie dużo bardziej wszechstronne, jest w stanie zapewnić bardzo urozmaicony trening. Kupno tego urządzenia jest więc dobrą inwestycją na przyszłość.

Nawet jeśli w danej chwili nie zamierzamy korzystać ze wszystkich funkcji atlasu, w przyszłości mogą okazać się przydatne. Warto tylko pamiętać o tym, że przy zakupie należy zwracać uwagę na trwałość materiału, aby nie okazało się w przyszłości, że poszczególne elementy nie nadają się do użytku.

Czasami należałoby kupywać urządzenia

Z racji tego, że atlas jest jednym z droższych elementów wyposażenia siłowni, należy dobrze przemyśleć jego zakup. Czasem nie opłaca się kupować urządzenia tak zaawansowanego. Wiele funkcji atlasu zostało przeniesionych na pojedyncze sprzęty.

Niemało tańsza zajmuje zdecydowanie miejsca

Jeśli zależy nam na ćwiczeniu tylko mięśni brzucha, nie opłaca się kupować całego atlasu. Wystarczy ławeczka do robienia brzuszków. Jest dużo tańsza i zajmuje zdecydowanie mniej miejsca.

Mieć wygodne oparcie pleców

Profesjonalny atlas, z którym stykamy się w klubach fitness to podstawowe wyposażenie siłowni. Powinien posiadać wygodne oparcie pleców, gdyż większość ćwiczeń z obciążeniem wykonywanych jest w pozycji siedzącej. Z tego też względu niezbędne jest również wygodne siedzisko, najlepiej jeśli posiadać będzie możliwość regulacji, aby można je było dopasować do wzrostu ćwiczącego.

Atlas ćwiczeniami ma obowiązek mieć

Ćwiczenia na atlasie - jak już zostało wspomniane - to ćwiczenia z obciążeniem. Atlas przed ćwiczeniami musi mieć wyregulowane obciążenie, odpowiednie do możliwości ćwiczącego.

Trening z wykorzystaniem atlasu najlepiej wykonywać pod okiem instruktora, zwłaszcza, jeśli ćwiczeń podejmują się osoby dopiero zaczynające przygodę z aktywnością fizyczną. Dobrze jest poprzedzić taki trening wykonaniem ćwiczeń rozciągających.