Zalety elektronicznej niani

Parametry

Na naszym rynku jest bardzo dużo modeli elektronicznych niań, które różnią się parametrami. Ponieważ sprzęt ten jest coraz bardziej popularny, a z reguły pracuje na podobnych częstotliwościach, może się zdarzyć, że nasz będzie odbierać sygnał nadawany przez nianię bliższych lub dalszych sąsiadów. Dlatego, jeśli mieszkamy na terenie gęsto zabudowanym, praktyczniejsze będą dla nas te modele, które mają kilka kanałów.

Zasilanie

Ważny jest też system zasilania urządzenia. Niektóre mają zarówno nadajnik, jak i odbiornik podłączany do sieci elektronicznej. Takie rozwiązanie bardzo ogranicza zastosowanie niani, uniemożliwia, bowiem swobodne korzystanie z niej na dworze. Najlepsze są te modele, w których i nadajnik, i odbiornik mogą pracować zarówno na baterie lub - tak jak telefony komórkowe - na akumulatorze zasilanym za pomocą ładowarki, jak również pobierać prąd z sieci elektrycznej. Lepiej wybierać też te modele, które mogą dłużej pracować bez zasilania z zewnątrz.

Na co dzień i na wakacje

Elektroniczna niania daje duże możliwości i pełne zastosowanie na wakacjach, ale i w życiu codziennym; dzięki niej dorośli mogą cieszyć się urokami życia towarzyskiego, kiedy dziecko już zaśnie. Gdyby się przebudziło i zapłakało, nawet z odległości kilkudziesięciu metrów usłyszą w odbiorniku jego płacz.

Mając taką nianię, możemy bez obaw, oczywiście nigdy nie tracąc do końca czujności, posiedzieć wieczorem u znajomych w sąsiednim domku kempingowym albo zejść na bilard na parter naszego domu wczasowego.

Przydaje się także tym, którzy mają duże mieszkanie lub domek. Po włączeniu urządzenia możliwa jest praca przy komputerze na parterze, gdy dziecko śpi w pokoiku na piętrze, bądź robić coś w domu, gdy drzemie na dworze. Chodzi o to, by być na tyle blisko, by w ciągu kilku minut przybiec do dziecka, gdy zapłacze. Ważne też, by nawet w najlepszej zabawie nie tracić czujności i kontroli nad tym, co dzieje się z dzieckiem i w jego otoczeniu. Gdy wokół jest głośno, trzeba być naprawdę uważnym, żeby wyłowić dźwięk nadawany przez elektroniczną nianię, lub też często sprawdzać świetlny sygnał alarmowy, jeśli urządzenie ma taką opcję.